021-22259083 info@PadirSaze.com

قیمت سوله در سال ۹۶

هزینه احداث سوله در سال ۹۶

پیش از افزایش قیمت ارز  هزینه ساخت سوله با توجه به پایینتر بودن قیمت مصالح از جمله فولاد ، میلگرد و سایر مصالح مورد مصرف در ساخت سوله ، قیمت سوله به ازای هر مترمربع از حدود ۲۵۰ هزار تومان تا حداکثر ۶۰۰ هزارتومان برای یک سوله با ابعاد استاندارد و معمول متغییر بود. تغییر قیمت ساخت سوله علاوه بر تغییر قیمت مصالح می تواند ناشی از افزایش هزینه حمل و نقل، دستمزد نیروی انسانی ، کمبود عرضه و رکود نیز باشد. علیرغم جهش قیمت سوله از ابتدای سال ۹۷ ، سوله یکی از بصرفه ترین سازه های قابل احداث می باشد.

با افزایش قیمت ارز و رشد قیمت ها جهت برآورد هزینه ساخت باید به تغییرات در اجزا ساخت توجه نمود، قیمت ورق آهن جهت ساخت اسکلت از ۲۳۰۰ تومان به حدود ۴۲۰۰ تومان ، میلگرد از ۱۹۰۰ به ۳۵۰۰ تومان ، ورق پوشش بام از ۳۴۰۰ به حدود ۹۰۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافته است. علاوه بر این دستمزد نیروی انسانی ، هزینه حمل و نقل و… حداقل۴۰٪ افزایش پیدا کرده. از اینرو هزینه احداث سوله در سال ۹۷ با رشد حداقل ۸۰٪ همراه بوده است.

ما در پادیر سازه با ارایه راهکار های استاندارد مهندسی جهت کاهش هرچه بیشتر هزینه ساخت برای مشتریان محترم آماده همفکری و خدمت رسانی هستیم. برای مشاوره طراحی سوله یا مشاوره ساخت سوله با ما تماس بگیرید.

کلیک کنید  استعلام قیمت سوله → کلیک کنید